Daniel Rojek

Dan hraje v kapele Perutě na klávesy od února 2013.Něco málo o mém hudbaření:


K hudbě mě navedli rodiče. Mamča si vždycky přála hrát na nějaký hudební nástroj, ale tenhle sen se jí nesplnil. A tak se rozhodla dát mi – jako jejímu prvorozenému synovi – tuhle příležitost. A toho si hodně vážím. Táta je bývalý diskžokej, takže k hudbě nemá daleko. Měl pro mě pochopení, a tak i díky jeho podpoře jsem od první třídy začal chodit do ZUŠky na klavír a hudební nauku, která mě začala bavit až ve chvíli, kdy jsem ji po absolvování 1. cyklu dochodil. S klavírem jsem pokračoval ještě v 2. cyklu až do druháku na střední. V tu chvíli ale přicházely komplikace. Střední školu jsem studoval v Praze, na klavír jsem ale chodil do Teplic, odkud pocházím. Byl jsem tak nucen každý pátek dojíždět, což nebylo moc příjemné.


V polovině druháku jsem se rozhodl ZUŠ opustit a začal jsem navštěvovat soukromé lekce klavíru. Aktuálně studuju hudebku a češtinu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a hru na klavír na pardubické konzervatoři.


Mám 3 mladší sourozence, kteří se hudbě taky nevyhýbají. Ségra se věnuje herectví, brácha hraje na saxofon a zobcovou flétnu a nejmladší ségra se už taky chytá umění, takže se všichni skvěle doplňujeme. Kromě hraní a působení v kapele skládám hudební základy k různým písničkám pomocí virtuálních nástrojů na PC.


Bez koho/čeho je mě jenom půl:


Půl je mě bez pozitivního myšlení. Věřím na osud, mým vyznáním je optimismus a snažím se užívat si života a z každých nepříjemných situací vytáhnout to pozitivní, protože chybami se člověk učí. Negativní myšlenky k sobě vždycky přitahují negativní situace, takže já myslím pozitivně a jsem v pohodě. Miluju život, rodinu a přátele. Bez nich by mě byla už jenom třetinka. Nebo spíš míň než víc. (Tou třetinkou kdysi v nějaké rané demo verzi končila tahle písnička. Později se to změnilo právě na text „...nebo spíš míň než víc.“


Co bych dělal, nebylo by muziky:


Vystudoval jsem filmovou a televizní tvorbu na Střední průmyslové škole sdělovací techniky v Praze, takže kromě hudby se zajímám o režii, natáčení, střih a celkově se pohybuji kolem výroby filmu. Věnuji se taky programování webových stránek a aplikací, baví mě herectví a jakýkoliv pohyb ve společnosti.


Jakou zeď bych chtěl postavit:


Chtěl bych postavit kolem nás zeď. Kolem toho, bez čeho by mě bylo jenom půl nebo spíš míň než víc.
Napište mi